TWARDY MATERAC

Twardy materac to dość często używany frazes. Mówiąc „twardy materac” mamy na myśli taki, który spowoduje, że nie będziemy się w niego zbyt głęboko zapadać bez względu na naszą pozycję podczas snu. Nie ważne czy śpisz na boku, plecach lub brzuchu zawsze masz mieć kręgosłup ułożony tak aby mięśnie były rozluźnione.

Często powtarzanym zdaniem używanym przez sprzedawców jest: ” im jesteś cięższy tym twardszy musi być Twój materac”. Prawidłowe zdanie powinno brzmieć: „im jesteś cięższy tym bardziej powinieneś się skupić na podparciu kręgosłupa w newralgicznych punktach„. Bo waga może mieć różny charakter. Możesz mieć dużą otyłość brzuszną i z stąd Twoja masa, ale równie dobrze możesz być body builder-em, który intensywnie ćwiczy i jego masa to sucha tkanka mięśniowa.

Jak sprawdzić twardość materaca?

Częściowo lukę w wyborze materaca wypełnia test:”Dłoń pod plecy”, dzięki niemu szybko sprawdzimy odpowiednią twardość/sprężystość odpowiednią dla nas.

Dłoń pod plecy, czyli leżąc na wybranym materacu wsuwamy otwartą dłoń pod niższe kości krzyżowe (lędźwie).

Ręka wchodzi lekko, bez większego trudu to znaczy, że materac jest zbyt twardy.

Jeżeli ręka napotyka niewielki opór to oznacza, że z dużym prawdopodobieństwem znalazłeś swój idealny materac.

Jeżeli nie możesz wsunąć dłoni to materac jest zbyt miękki.

Dobrze dobrany materac  to optymalna pozycja dla szkieletu.

Zbyt miękki materac to spięte mięśnie, które walczą o korzystne ułożenie. Kręgosłup na którym powinny się wspierać leży w miękkim materiale materaca i nie daje odpowiedniej podpory. Czekają nas skurcze mięśni i bolące plecy.

Zbyt twardy materac to brak wejścia w fazę snu głębokiego czyli REM. Nasze tkanki miękkie są „miażdżone” pomiędzy powierzchnią materaca,a układem kostnym co sprzyja „wierceniu się” Nie zapadamy w mocny sen tylko drzemiemy,  a to prowadzi do permanentnego niewyspania.

Materace firmy Janpol stosują skalę twardości miękki, średni, twardy w odniesieniu dla 80kg na jego powierzchni. Zobacz cennik i katalog Janpol.

Skontaktuj się z nami pod 573 973 808 lub zapraszamy do Showroomu oddalonego o 10-15 minut od centrum Bielsko Biała z materacami.

Poniżej znajdują się trzy popularne materace twarde z cenami dla rozmiaru 160×200. Erebu 160×200 za 1434zł. Hebe 160×200 za 2199zł. Enyo 160×200 za 2089zł.

Call Now Button