Materac piankowy

Materac piankowy to połączenie technologi XXI wieku i wielu lat doświadczeń związanych ze snem człowieka. Upowszechnienie technologi spowodowało, że zaczęły „ponownie” wypierać materac kieszeniowy.  Ich wzrost sprzedaży i rosnąca skale popularności można upatrywać w trzech cechach.

Po pierwsze: pianki są bardzo różnorodne pod względem gęstości i sprężystości co sprawia, że bez najmniejszego problemy można łączyć je w dowolne konfiguracje. Ta cecha sprawia, że pianki można dobrać do szerokiego grona zróżnicowanych użytkowników. Pośród modeli można spotkać konstrukcje, które są dedykowane dla:

  • dzieci i osób o niskiej masie ciała
  • osób starszych i tych które przechodzą rehabilitacje związane z urazami kręgosłupa
  • osób otyłych
  • nastolatków i osób dorosłych
  • osób, które lubią twarde materace
  • alergików

Po drugie materace piankowe ze względu na strukturę materiału z jakiego są wykonane mogą być rolowane. Oczywiście może się pozornie wydawać: co z tego, że da się z niego zrobić „naleśnik”? Problem rozbija się o koszt transportu . Po prostu zrolowany materac ma mniejszą ceną za „ostatni krok” czyli transport z magazynu sklep czy wprost od producenta.Oczywiście po takim transporcie i rozpakowaniu materac wymaga pozostawienia na ok. 72 godziny w spokoju żeby nabrał pierwotnych kształtów. Ta cecha zmniejsza koszty produktu i pozwala na łatwiejsze zmawianie przez platformy online.

Po trzecie materace piankowe są lżejsze i bardziej elastyczne co daje większe szanse na podniesienie go w przypadku pojedynczej osoby (np. żeby zdjąć pokrowiec do prania) oraz pozwala na używanie ich razem ze stelażami wyposażonymi w silniki elektryczne lub ręczne podnoszenie części pleców (grzbietowej) i nóg. Jest to szczególnie wygodne dla osób starszych i podających się rehabilitacji.

Równocześnie materace tego typu cały czas mają możliwość doboru warstw do potrzeb osoby śpiącej na nim. Te trzy cechy sprawiają, że szukając materaca warto zastanowić się nad rozwiązaniami piankowymi.

Jak zbudowano materac piankowy?

Fabryka materacy Janpol, której jesteśmy autoryzowanym salonem na terenie Bielsko Biała proponuje następujące rodzaje piankę jakie tworzą w różnych wariacjach poszczególne materace w ofercie:

Pianka poliuretanowa – sprawdzona i produkowana od lat w szerokiej gamie gęstości jest w tym momencie najczęściej występującą na rynku pianka rdzeniem/bazą dla materaca. Bardzo odporna na odkształcenia. Wytrzymała i stosunkowo lekka.

Pianka wysokoelastyczna – wyspecjalizowana pianka stworzona z myślą wysokiej sprężystości i zdolności do powracania do pierwotnego kształtu maksymalnie szybko. W praktyce ten elastyczny materiał doskonale reaguje na obciążenia czyli ciało człowieka i płynnie „dopasowuje się” do jego pozycji i kształtu.

Pianka termoelastyczna – kolejna wyspecjalizowana pianka, która posiada cechę związaną z temperaturą. Im cieplej tym jej struktura staje się bardziej plastyczna. Jej warstwa w kontakcie z rozgrzanym ciałem człowieka sprawia, że powstaje wyprofilowana i wygodna „forma” dopasowana do śpiącego. Kształt ciała delikatnie „wtapia” się w ta warstwę.

Pianka hybrydowa – rodzaj pianki poliuretanowej o gęstościach i konsystencji porównywalnej z piankami wysokoelastycznymi, zachowującą jednak stosunkowo niską cenę. Czeto używana jako z innymi piankami jako dodatkowa warstwa.

Pianka Viscool – pianka termoelastyczna ze zwiększoną zdolnością do odprowadzania wilgoci i temperatury z ciała człowieka. Szczególnie przydatna dla osób, które mocno się pocą lub narzekają na komfort cieplny podczas snu.

Pianka ultra – dla osób ciężkich i otyłych. Bardzo gęsta o parametrach jak pianka termoplastyczna. Przydaje się wszędzie tam gdzie obciążenie ciała zdecydowanie odbiega od „standardu”. Równocześnie zachowuje odporność na odkształcenia. 

Pianka moletowana – wysokoelastyczna pianka o specyficznym pofalowanym kształcie stożków. Profilowanie w kontakcie z ciałem ma za zadanie wykonywać masaż podczas snu co poprawia krążenie krwi i równocześnie zwiększa wentylacje całego materaca.

Pianka Neropur – elastyczna pianka z dodatkiem olejku Neroli, który jest ekstrahowany z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Działa uspokajająco i ułatwia zasypianie.

Pianka Pure – ekologiczna pianka gdzie syntetyczne składniki zastąpiono olejkami naturalnymi. Właściwości termoelastyczne. Wolna od GMO i bezpieczna/przyjazna dla środowiska.

Najpopularniejsze materace piankowe w Bielsko Biała

Gemini (średni, twardy, dwustronny) – popularna, mocna i sprawdzona średnia półka z pełnej pianki hybrydowej, posiadający 4 letnią gwarancję, wysoki na 20 cm w pokrowcu Gandalf. Dwie strony twardości pozwalają dostosować materac do dynamicznych potrzeb ciała człowieka. Obie pianki o wysokiej sprężystości są odpowiednio poprzecznie profilowane co w połączeniu o 7 strefach twardości co pozwala na wygodne i bezpieczne ułożenie kręgosłupa. Materac wymaga stelaża elastycznego. Cena: 140×200 za 1079zł, 160×200 za 1219zł, 180×200 za 1359zł, 200×200 za 1499zł. 

Palma (twardy, dwustronny) –  połączenie dwóch warstw pianki hybrydowej i wysokoelastycznej o łącznej wysokości 20cm w pokrowcu Spin. Komfort snu zapewniają dwie zróżnicowane powierzchnie. Pianka wysokoelastyczna przy każdym Twoim ruchu natychmiast reaguje i dostosowuje się tak, aby kręgosłup był w optymalnej pozycji. Pianka hybrydowa daje większy opór dla ciała czyli przyda się przy zwiększonej masie użytkownika. Cena: 140×200 za 1249zł, 160×200 za 1399zł, 180×200 za 1559zł, 200×200 za 1716zł. Wymaga stelaża elastycznego.

Bella ( średni i twardy, dwustronny) – jedne z modeli jaki często jest sprzedawany na zasadzie polecenia. 24 cm połączonych pianek wysokoleastycznych o różnych gęstościach. 24 cm wysokości w pokrowcu Spin. Antyalergiczny. Daje wysoką wentylację na całej powierzchni co będzie szczególnie przydatne dla osób z wysoką potliwością. Janpol dobrał pianki o bardzo wysokiej trwałości co sprawia, że Bella jest „dobrym zakupem w kategori jakość/cena”. Cena: 140×200 za 1716zł, 160×200 za 1936zł, 180×200 za 2155zł, 200×200 za 2375zł.

Call Now Button