MATERAC KIESZENIOWY

Materac kieszeniowy wciąż pozostają najchętniej wybieranym segmentem na krajowym rynku. Wynika to z kilku powodów:

Pierwszy z nich to oczywiście cena. Wynika to z prozaicznych kosztów produkcyjnych. Sprężyna wciąż jest tańszym produktem niż kształtowana pod ciśnieniem i temperaturą pianka czy lateks. Technologia gięcia sprężyn wykonanych z odpowiednich rodzajów stali jest powszechna i stosunkowo łatwo dostępna. I dlatego właśnie sprężyna kieszeniowa będąca ewolucją w stosunku do sprężyn bonelowych (kto pamięta wersalki z końca lat 90) jest centrum materacy w wielu Bielskich domach.

Drugi powód jest już mniej oczywisty. To ewolucja produktu dostępnego wiele lat na rynku. Jego dopracowanie oraz nowe rozwiązania, które uczyniły z niego pewnego rodzaju hybrydę. Chodzi głównie o rozwinięcie koncepcji obicia samych sprężyn materiałem. Sprężyna kieszeniowa działa niezależnie  w konstrukcji materaca. Technologi pozwoliła na zwiększenie ilości sprężyn, nie jest niczym dziwnym dostępność materacy gdzie ta wielkość waha się pomiędzy 500 a 1000 sztuk na metr kwadratowy. Oczywiście są one odpowiedni mniejsze w przekroju, ale stal zastosowana w ich budowie i sama konstrukcja z powodzeniem daje radę nawet bardzo ciężkim osobom.

Rodzaje twardości materaca

Materace oznaczone symbolami H4 – twardy czy w skali 1 do 10 jako 7+ to wersje dla osób puszystych i kulturystów. Czyli wszędzie gdzie ciało waży ponad 100kg. Są one wzmacniane i utwardzane poprzez twardsze sprężyny czy zastosowanie płyt z kokosu lub gęstego lateksu/pianki.

Materac H3 – średnie to idealne rozwiązanie dla „statystycznego Polaka” czyli mężczyzna o masie 80-85kg i wzroście 177-182cm oraz kobiety o masie 62-67kg przy wzroście 162-166cm. Ta opcja sprawdza się bez względu czy śpimy na boku, plecach czy brzuchu. Oczywiście jeżeli ktoś woli twardszy materac to bez większego trudu znajdzie coś dla siebie.

Materac H2 – miękkie to opcja dla osób o niższej masie ciała (dzieci i nastolatkowie). W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Sprężyny w materacu na jego długości często mają zróżnicowaną twardość co daje różne podparcie dla np. barku i bioder.

Materace kieszeniowe zyskały możliwość „stania się” przyjaźniejszymi dla ciała przez zastosowanie obić z płyt pianki czy lateksu. Materiały te są dobrym rozwiązaniem dla alergików i osób, które chcą mieć większy wpływ na twardość i sprężystość materaca.

Trzeci powód to uniwersalność. Ten element wynika z dwóch poprzednich. Materace kieszeniowe łatwo dopasować zarówno do kieszeni użytkownika jak i jego subiektywnych preferencji.

Uwaga! Jeżeli Ty lub Twoje dziecko jest teście alergikami lepszym rozwiązaniem będzie materac piankowy.

Sprzedawcy w sklepach lubią takie materace również, ze względu możliwość używania z nimi stelaży listkowych, które są znacznie tańsze w zakupie niż stelaże elastyczne. Stelaż listwowy płaski, który w praktyce wygląda jak sztachety z płotu i świetnie się sprawdza w konfiguracji z materacem kieszeniowym.

Dostawa na terenie BB i okolice GRATIS:)

Call Now Button