jaki materac dla otyłych

Jaki materac dla otyłych?

Jaki materac dla otyłych?

Dobór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny. Musimy zadbać o komfort snu i nasze zdrowie. Odpowiednio dobrany materac dla osób z nadwagą powinien utrzymywać kręgosłup w zdrowym ułożeniu i tworzyć podparcie na całej długości ciała. Po przespanej nocy powinniśmy wstawać wypoczęci i zrelaksowani. Zobacz na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla osób puszystych.

Materac kieszeniowy czy piankowy dla osób z nadwagą?

Materace dzielą się ze względu na skale twardości, rozmiar, właściwości, ale najważniejszym wyznacznikiem jest rdzeń. Sercem materaca może być pianka, sprężyna albo lateks.

Materace piankowe

Pianki zwiększyły swoje zastosowanie dzięki nowym właściwością. W materacach dla puszystych znajdziemy najczęściej pianki hybrydowe i wysokoelastyczne. Charakteryzują się większą odpornością na odkształcenia, są trwałe i ich gęstość pozwala zwiększyć twardość materaca przy czym dostawać do wagi danej osoby. Nie które pianki otulają ciało grzejąc, znowu inne chłodzą podczas snu. Dzięki takim właściwością mamy możliwość zakupu materaca dwustronnego lato/zima.

Materac dla osób z nadwagą

Waga przyciąga większą uwagę, jednak wybór materaca pod względem wagi to jedno, ważne są też preferencje i upodobania. Niektóre osoby po prostu wolą twarde materace. Materac odpowiedni dla osób o masie 100 kg-120 kg, dla osób o wadze 60 kg-80 kg będzie bardzo twardy.

Materace sprężynowe

Materac kieszeniowy potocznie zwany sprężynowym to nic innego jak znane i stosowane od wielu lat sprężyny. W wyniku nowych technologii sprężyny nie tworzą już jednej całości tylko każda znajduję się w osobnej, materiałowej kieszonce. Dzięki temu mamy punktowe podparcie na całej długości ciała. Każdy materac kieszeniowy w specyfikacji ma podane szt/m2 sprężyn. Materac dla puszystych powinien tworzyć silne, stabilne podparcie i nie powodować efektu zapadnięcia. Jednak w użytku wciąż pozostały materace bonelowe czyli klasyczna sprężyna, i jest często stosowana właśnie jako materac dla osób z nadwagą.

Materac dla osób puszystych

Przykładowy model kieszeniowy z oferty firmy Janpol dla osoby z nadwagą to twardy materac Erebu. W jego skład wchodzą sprężyny, warstwa kokosu plus lateks, który zwiększa komfort snu tworząc delikatne, miękkie otulenie i dostosowując się do kształtu ciała.

Materace lateksowe

Dla materacy dla osób puszystych lateks ma zwieszoną gęstość. W materacu Zeus konstrukcja wzmocniona jest płytami kokosowymi. Właściwości płyty kokosowe j to trwałe i mocne podparcie, odpowiednia cyrkulacja powietrza, ochrona przed rozwojem bakterii. W przypadku wyboru zbyt miękkiego materaca nasze ciało nie będzie miało żadnego podparcia, a mięśnie zamiast się regenerować i odprężać będą miały więcej wysiłku. Lateks pod wpływem temperatury tworzy delikatne otulenie, wokół osoby śpiącej. Dzięki temu nawet bardzo twarde materace dają poczucie miękkości i lekkości. Ponad to ma cechy antyalergiczne. W przypadku osób ze schorzeniami i bólami kręgosłupa potrzebny będzie materac dla osób z nadwaga rehabilitacyjny.

Materac dla osoby o masie ciała niewiele powyżej 100 kg może składać się wyłącznie z lateksu, jednak dla osób o wadze powyżej 120 kg rdzeń będzie zawsze wzmocniony dodatkowym materiałem.

Czy cena materaca ma znaczenie?

Rdzeń materacy dla puszystych zawsze wspiera jakiś dodatkowy surowiec. Może to być pianka, płyta kokosowa lub warstwa końskiego włosia. Osoby z nadwagą tworzą większy nacisk na materac przez co potrzebują solidnego podparcia. Płacąc więcej za materac możemy mieć pewność, że materiały z którego zostały wykonane są trwalsze i porządniejsze. Materace dla osób otyłych powinien przez wiele lat zapewniać zdrowy i spokojny sen. Tańsze materace równa się tańszy materiał i gorszej jakości skład. Możliwe, że podczas doboru materacy dla osób otyłych będą one wygodne, jednak w krótkim czasie zaczną się niszczyć od środka, uwierać i nie spełniać swojej roli. Zdrowy sen wpływa na nasze samopoczucie i funkcjonowanie podczas dnia, dlatego taki duży nacisk kładziemy na odołowieni wybór materaca.

Zobacz materace dla osób z nadwagą z oferty Janpol. Firmy, która stawia jakość wykonania. Gwarantujemy 100% satysfakcji z zakupu. Odpowiedni między innymi dla wysokich osób, których waga przekracza 120 kg.

Materac dla osób z nadwagą wskazówki doboru materacy

Podczas wyboru materaca dla osoby otyłej warto zwrócić uwagę na:

  • skale twardości
  • rdzeń materaca
  • po położeniu się na materac powinniśmy czuć stabilne podparcie, nie dopuszczalne jest, aby materac zapadał się

Szukając materaca pod swoje preferencje nie wolno zapomnieć o najważniejszych pytaniach, które każdy sprzedawca powinien Ci zadać, a mianowicie:

  1. Czy występują jakieś alergie?
  2. Czy występują problemy zdrowotne, schorzenia?

Uwaga: Jeżeli jesteś alergikiem nie zapomnij zapytać o pokrowiec dedykowany alergikom, który ma właściwości hamujące rozwój bakterii i grzybów.

Bielsko materace dla osób z nadwagą – strefa klienta

Zapraszamy do naszego salonu w celu przetestowania materaca i zobaczenia go na żywo. Artykuły o materacach dla osób z nadwagą to dobre źródło informacji, jednak o materace z konkretnej firmy warto zapytać sprzedawcę. Pomożemy dobrać Ci odpowiednią twardość. Doradzimy, który materac będzie najlepszy pod względem zdrowotnym. Jesteśmy otwarci od pn-pt, 8-16. Zadbajmy wspólnie o Twój sen.

Shopping Cart